Generic CialisGeneric levitra
11 Kas 2008
Kategori: .

yumurta_canaklari.jpg
Kahvaltıyı seviyorum… :) Özelliklede Pazar sabahları özenle hazırlanmış bir sofrada, uzun bir zamana yayarak rahat rahat kahvaltı yapmayı çok seviyorum. İşte kahvaltı sofralarımız için bir alternatif. Fazla vakit almayan, kolayca hazırlanabilen bu tariften yararlanarak yumurtaları sofralarınıza farklı, şık bir sunumla getirebilirsiniz..   

Yumurta Çanakları 

Malzemeler 
2 Adet Yumurta
1-2 Tatlı Kaşığı Mayonez
Karabiber 

Hazırlanışı 
Yumurtaları katı şekilde haşlayın. Haşladığınız yumurtaları soyduktan sonra bıçakla düzgün bir şekilde ortadan ikiye kesin ve sarılarını dikkatlice çıkararak bir kaseye, beyaz kısımlarını da bir kenara alın.Yumurta sarılarının üzerine mayonezi ekleyerek, iyice karıştırın.(Mayonezi yumurta sarılarına yedirerek azar azar krema kıvamını elde edene kadar ekleyin. Yumurtaların büyüklüğüne göre belirttiğim ölçü az veya çok gelebilir.) Yumurta sarıları krema kıvamına geldiğinde karabiber ilave ederek tekrar karıştırın.(Eşim çok fazla sevmediğinden ben çay kaşığının ucuyla çok az miktarda kullandım.)Son olarak elde ettiğiniz karışımı krema torbasına doldurup, tekrar yumurtaların içine sıkın.

8 Comments . Waiting for you to comment.
You can also use some common tags in your comment to make it beautiful

Your comments will be under moderation. If you will re-submit , it may be considered as spam.. so plz relax.. your comment will be moderated soon.